Deze boeken las ik in maart 2026
Ondanks dat maart alweer even geleden is, duik ik toch nog even in de boeken die ik die maand las. Want hoera, ik las eindelijk weer eens meer dan één boek! Dus hup, geen getreuzel, dit zijn de boeken die ik in maart 2026 op mijn gelezen-lijst heb gezet:
Apparently, Sir Cameron needs to die
Als er één ding is waar Sir Cameron goed in is, is het gevaar ontlopen. Hij is per slot van rekening te knap om nodeloos afgeslacht te worden, toch? Maar dan voorspelt een profetie dat de enige manier waarop de aardsvijand van het rijk, de kwaadaardige tovenaar Merulo, verslagen kan worden, is als Sir Cameron sterft. Dus ja, waar kan Sir Cameron zich beter verstoppen dan bij Merulo zelf? Ze hebben per slot allebei iets te verliezen als hij dood gaat.
Dit boek van Greer Stothers klonk zó veelbelovend: queer, humor, fantasy, enemy-to-lovers… Maar helaas, wat viel dit verhaal tegen. Ik kwam er maar niet doorheen. De personages spraken mij niet aan, de chemie tussen de hoofdpersonen was ver te zoeken (vond ik) en de plotwendingen vond ik maar mwah. Echt heel zonde (en hopelijk ligt het aan mij en vinden andere lezers Apparently, Sir Cameron needs to die wél superleuk).
Blame my virgo moon
Het leven lacht Cat toe nu ze verkering heeft met de übercoole Morgan. Maar dan besluit deze zelfde Morgan dat ze head girl wil worden op hun Engelse middelbare school – net als Cats vriendin Siobhan, het populairste meisje van de school. Dat wordt een strijd der titanen en Cat zit er met haar loyaliteitsconflict midden in.
Dit is het vervolg op Never trust a Gemini van Freja Nicole Woolf. Net als deel één is Blame my virgo moon over de top hilarisch, hoewel ik het hier en daar een beetje te erg over de top en te ver gezocht vind. Kom op, zo onnozel en naïef als Cat is toch niemand? Maar laat je daar niet door afschrikken, want het blijft een leuk verhaal om te lezen.
De derde kogel
Op 22 november 1963 werd John F. Kennedy vermoord in Dallas, Texas. Maar stel dat de kogel had gemist…? Fotojournalist Mitch Newman heeft twijfels bij de vermeende zelfdoding van zijn ex-verloofde Jean. Zij was bezig met een groot onderzoek naar de handel en wandel van JFK, een onderzoek dat zo dicht bij de waarheid kwam, dat het haar fataal werd. Mitch is vastbesloten haar werk voort te zetten, al betekent dat dat hij goed bewaakte geheimen over de machtigste personen van het land aan de kaak moet stellen.
Eén van mijn favoriete boeken ever is 22-11-1963 van Stephen King – een what-if verhaal over de moord op Kennedy. Dus natuurlijk wilde ik De derde kogel van R.J. Ellory ook lezen! En dat was… tja, leuk. Maar niet spectaculair. Ik vond dat er vrij weinig gebeurde en dat het verhaal bijzonder traag was. Ook de uiteindelijke ontknoping was maar magertjes. Jammer!
De verloren schat
De dertienjarige Mickey verveelt zich. Het is paasvakantie en er is niet veel te doen in het stadje. Dan krijgt ze Arnold in het oog. Ze probeert op allerlei manieren zijn aandacht te trekken; eerst lukt dat niet, maar daar komt al snel verandering in. Een vreemde advertentie in de krant trekt Mickeys aandacht. Twee geleerde mannen vragen informatie over de verloren gegane schat van een oude adellijke familie. Samen met Arnold gaat Mickey op onderzoek uit. Er bestaat toch geen leukere manier om de paasvakantie door te brengen dan met het zoeken naar een verloren schat?
Hoezo had ik dit verhaal(tje) van favo schrijver Thea Beckman nog niet gelezen? De verloren schat is niet van het niveau Kruistocht in Spijkerbroek, maar wel een erg leuk verhaal – zeker voor de doelgroep. ik heb er in ieder geval van genoten.